Anmäl dig för att få vårt nyhetsbrev

Innehåller produktnyheter och annat som är intressant i din bransch. Nyhetsbrevet skickas ungefär en gång per månad, och du kan enkelt avanmäla dig om du inte längre vill ha våra utskick.

Medarbetare

Här är teamet - kontakta oss gärna! För generell kontaktinformation se vår kontaktsida.

Anneli Söderholm

Administration

Elektronik

Telefon: 0155-40 07 38

Mobil: 076-643 12 10

anneli.soderholm@instrumentcenter.se

Carl Norelid

Rådgivare affärsutveckling inom energi & elkraft

Rådgivare

Cecilia Månsson

Säljare

Maskinbyggare/ OEM

Telefon: 08-594 632 13

Mobil: 072-071 04 83

cecilia.mansson@tillquist.com

Christer Stenbeck

Säljare

Maskinbyggare/ OEM

Telefon: 08-594 632 11

Mobil: 070-695 36 17

christer.stenbeck@tillquist.com

Christer Vretman

Säljare

Processautomation

Telefon: 08-594 632 20

Mobil: 072-07 06 272

christer.vretman@tillquist.com

Christine Hallberg

Marknadsansvarig

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 10

christine.hallberg@tillquist.com

Daniel Lundqvist

Affärsområdeschef Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 35

Mobil: 072-521 50 20

daniel.lundqvist@tillquist.com

Erik Landauf

Affärsområdeschef

Elektronik

Telefon: 0155-40 07 31

Mobil: 070-673 06 48

erik.landauf@instrumentcenter.se

Erik Severin

Rådgivare energi & hållbar utveckling

Rådgivare

Fredrik Arringe

Säljare

Elektronik

Telefon: 0155-40 07 34

Mobil: 070-621 54 21

fredrik.arringe@instrumentcenter.se

Gregor Stalinski

Affärsområdeschef

Maskinbyggare/ OEM

Telefon: 08-594 632 12

Mobil: 076-629 18 05

gregor.stalinski@tillquist.com

Gunilla Fogelberg

Ekonomiassistent

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 08

gunilla.fogelberg@tillquist.com

Jan Stenström

Teknisk support

Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 36

Mobil: 072-070 64 28

jan.stenstrom@tillquist.com

Jenny Krantz

Chef HR & Kommunikation

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 00

Mobil: 072-071 04 98

jenny.krantz@tillquist.com

Joakim Aspe

Chef Kraftförsörjning

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 30

Mobil: 070-698 98 10

joakim.aspe@tillquist.com

Johan Andersson

Säljare

Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 28

Mobil: 072-076 73 47

johan.andersson@tillquist.com

Johan Burman

Säljare

Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 07

Mobil: 072-070 73 13

johan.burman@tillquist.com

Johannes Moberg

Säljare

Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 27

johannes.moberg@tillquist.com

Joshua Alanko

Innesäljare

Elektronik

Telefon: 0155-40 07 39

Mobil: 072-070 44 39

joshua.alanko@instrumentcenter.se

Jörgen Berg

Säljare

Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 05

Mobil: 070-553 06 57

jorgen.bergh@tillquist.com

Katja Brodin

Ekonomi- och Finanschef

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 02

Mobil: 073-025 27 00

katja.brodin@tillquist.com

Magnus Lillieborg

Säljare

Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 03

Mobil: 072-070 73 12

magnus.lillieborg@tillquist.com

Marcus Thuresson

Tf Affärsområdeschef

Processautomation

Telefon: 08-594 632 18

Mobil: 072-077 78 77

marcus.thuresson@tillquist.com

Marcus Thuresson

VD

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 18

Mobil: 072-077 78 77

marcus.thuresson@tillquist.com

Markus Wyndhamn

Säljare

Fotonik

Telefon: 08-551 114 16

Mobil: 072-079 93 76

markus@optonyx.com

Martin Kvarnefalk

Innesäljare

Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 15

martin.kvarnefalk@tillquist.com

Mattias Westermark

Innesäljare

Fotonik

Telefon: 08-551 114 14

Mobil: 070-890 85 00

mattias@optonyx.com

Mohsen Tafti

Säljare

Processautomation

Telefon: 08-594 632 23

Mobil: 072-070 65 55

mohsen.tafti@tillquist.com

Nader Tawbi

Exportsäljare

Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 04

Mobil: 072-079 07 61

nader.tawbi@tillquist.com

Per Clementz

Produktutvecklingschef

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 17

Mobil: 070-654 36 16

per.clementz@tillquist.com

Per Pröjtz

Kalibrering

Elektronik

Telefon: 0155-40 07 33

Mobil: 076-643 12 12

per.projtz@instrumentcenter.se

Peter Fjellström

Säljare

Processautomation

Telefon: 08-594 632 25

Mobil: 070-293 68 50

peter.fjellstrom@tillquist.com

Peter Nicklasson

Innesäljare

Processautomation

Telefon: 08-594 632 31

Mobil: 070-544 71 76

peter.nicklasson@tillquist.com

Petter Samuelson

Rådgivare strategi & förändringsledning

Rådgivare

Ralf Söderström

Lager

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 19

ralf.soderstrom@tillquist.com

Roger Chaba

Affärsutvecklingschef

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 41

roger.chaba@tillquist.com

Sara Fritzberg

Lager & spedition

Elektronik

Telefon: 0155-40 07 36

Mobil: 072-077 77 58

sara.fritzberg@instrumentcenter.se

Sara Ny

Ekonomiassistent

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 33

Mobil: 072-070 72 86

sara.ny@tillquist.com

Serap Akbulut

Orderhantering

Maskinbyggare/ OEM

Telefon: 08-594 632 21

serap.akbulut@tillquist.com

Soheil Shad

Säljare

Maskinbyggare/ OEM

Telefon: 08-594 632 22

Mobil: 070-109 03 41

soheil.shad@tillquist.com

Sotirios Missas

Projektledare

Centrala funktioner

Telefon: 08-594 632 32

Mobil: 072-071 10 16

sotirios.missas@tillquist.com

Stefan Kjellberg

Produktchef

Kraftautomation

Telefon: 08-594 632 14

stefan.kjellberg@tillquist.com

Tobias Hedqvist

Säljare

Fotonik

Telefon: 08-551 114 12

Mobil: 079-325 19 66

tobias@optonyx.com

Tommy Iveteg

Affärsområdeschef Energi

Telefon: 08-594 632 06

Mobil: 073-274 40 38

tommy.iveteg@tillquist.com

Torbjörn Björck

Kalibrering

Elektronik

Telefon: 0155-40 07 37

Mobil: 070-563 78 95

torbjorn.bjorck@instrumentcenter.se

Urban Konradsson Botes

Affärsområdeschef

Fotonik

Telefon: 08-55 11 14 11

Mobil: 072-079 93 77

urban@optonyx.com

Vilhelm Törnebohm

Innesäljare

Maskinbyggare/ OEM

Telefon: 08-594 632 09

vilhelm.tornebohm@tillquist.com